top of page
Szukaj

Przykłady w 1 pokoju.



Na wizualizacjach zobaczycie trzy przykładowe układy funkcjonalne tego samego pokoju. Przestrzeń jest typowa – pokój prostokątny, z jednym oknem i z jednym otworem drzwiowym, bez kominów i uskoków. Okno i drzwi nie są umiejscowione w osi symetrii, tylko skrajnie, co nieco utrudnia aranżację i ogranicza pewne rozwiązania. Ten układ z pewnością wymusza by większe gabaryty znalazły się w lewej części pokoju.

Układy pokazują, jak pokój może się zmieniać wraz z wiekiem dziecka,

dopasowując się do jego potrzeb.


Układ 1️⃣ Łóżko (90x200 cm) znajduje się wzdłuż dłuższej ściany. Pod oknem powstałaby zabudowa ukrywająca grzejnik i spójnie przechodząca w regał na zabawki. W tej wersji rozciąga się na całą szerokość pokoju, tworząc dodatkową półkę za łóżkiem (w ostatnim układzie ta przestrzeń zostanie inaczej wykorzystana). Przechowywanie znajduje się w strefie wejściowej, ale nie jest to klasyczna szafa ani komoda. Zabudowa powstałaby z modułowych szafek, dzięki czemu można je dowolnie zestawiać i uzupełniać w miarę potrzeb. Poniżej nich tworzy się kącik domek – z biblioteczką i miejscem do pracy.



Układ 2️⃣ Łóżko usytuowane jest przy wejściu. Zaraz obok niego stoi biblioteczka z książkami. Skrócona zabudowa grzejnika przechodzi w półki. Po lewej stronie od okna znajduje się strefa przechowywania – również na bazie modułów. Wyższe byłyby dostępne dla rodzica, do niższej dosięgałby 2-latek. Pod zabudową znajdzie się kącik do pracy i miejsce na kosze do przechowywania większych gabarytów.



Układ 3️⃣ Ten układ uwzględnia dodatkowego lokatora w pokoju. Rodzeństwo spałoby na piętrowym łóżku przy wejściu. Strefa zabawy, pracy i przechowywania znajduje się tam, gdzie w wersji poprzedniej. W zabudowie grzejnika znalazłyby się dodatkowe szafki np. na przechowywanie materiałów plastycznych.


Podziel się ❤️

bottom of page