top of page
Szukaj

Ściana ubrana, czyli ilustracje dla dzieci.Dodają koloru, przedstawiają ulubionych bohaterów, nawiązują do natury i ubarwiają ściany. Grafiki i ilustracje są wspaniałym dodatkiem, który może pojawić się w otoczeniu dziecka. Artystyczne dzieła uczą obserwacji, wrażliwości i interpretacji sztuki, dlatego warto znaleźć na nie miejsce w pokoju. Pamiętajmy tylko o przymocowaniu prac na wysokości dostosowanej do wzrostu dziecka - nie dorosłego! Spójrz na przykłady aranżacji z Pinterest:


Zdjęcia: Pinterest


Od dłuższego czasu planowałam ten wpis z nieco wygodnickich przesłanek. Chciałam zebrać listę ciekawych twórczyń, których pracę mogę proponować moim małym klientom. Mam nadzieję, że zainteresuję nimi także Ciebie :)


Poznaj twórczość, która ubierze nijaką ścianę:


Ilustracje Joanny Czarneckiej obserwuję od początku założenia profilu IG. Twórczości Asi nie da się pomylić. Ma niepowtarzalny styl i kreskę. Ilustruje książki (te dla dzieci, ale nie tylko!), tworzy tapety, plakaty i pojedyncze prace. Doskonale wyczuwa emocje i oddaje je w swoich pracach.

IG - TU

FB - TU

Matczyne, kobiece, subtelne prace Ady są balsamem dla duszy. Mają dla mnie kojący wymiar. Można się w nie wpatrywać bez końca.

IG - TUNa swoim profilu dzieli się ilustracjami o przeróżnej tematyce, ale z pewnością miłośnicy kotów znajdą prace, która przykuje uwagę. Kryją się w różnych zakamarkach,

IG - TUNa koncie Martyny urzekła mnie seria plakatów ze zwierzakami w roli głównej, a także kosmiczne przygody jamnika.

IG - TUU Joanny Czajkowskiej dzieje się prawdziwa magia! Spod złotej warstwy wyłaniają się żuczki, biedronki i inne owady, które stają się prawdziwą biżuterią dla ściany. Przepiękne dzieła, których proces powstawania można podziwiać w krótkich nagraniach na profilu Asi.

IG - TU

WWW - TU

Matylda jest ilustratorką i graficzką, która tworzy wyjątkowe pracy. Na zamówienie namaluje rodzinny portret, uwieczniając bohaterów w swojej stylistyce.

IG - TU

FB - TUPolawesola kocha portrety, które stają się wspaniałą rodzinną pamiątką i nietuzinkowym pomysłem na prezent.

IG - TUEksplozja koloru, która ożywi najbardziej ponure wnętrze. Poza gotowymi plakatami, polecam zwrócić szczególną uwagę na obrazy.

IG - TU

WWW - TUMonika Sasor jest autorką ilustracji zarówno do książek jak i artykułów licznych czasopism. Jej prace przypominają mi książki czytane w dzieciństwie. Jest w nich coś magicznego.


IG - TU

Dorota Nowicka zajmuje się ilustracją, projektowaniem plakatów i grafik, a od pewnego czasu również malowaniem obrazów. W jej pracach urzekła mnie swoją różową meduzą i dzikimi kwiatami, które są pełne koloru.

IG - TU

Magda Nova Nowosad tworzy niesamowite, precyzyjne mandale, piękne grafiki i kolorowe zakładki. Poza tym pokazuje u siebie zakątki swojego pięknego i kolorowego mieszkania.

IG - TUzachwyca się sztuką ludową i pastelową kolorystyką. Swoją twórczość opisuje jako mieszankę barw suchych kwiatów przeplatanych z urokliwymi zwierzakami z nutką fantazji.

IG - TUZa lipami kipi miłością do Pippi. Paula jest wielką fanką Skandynawii, co jest widoczne w każdej pracy. Zachwyca się przedmiotami vintage, naturą i sztuką. Poza Pippi maluje także wspaniałe portrety na indywidualne zamówienie.

IG - TUPrzygodowe, bajkowe prace Agnieszki napawają optymizmem i przywracają dziecięce wspomnienia. Plakaty Agnieszki dostępne są na portalu Rulonik

IG - TU

Precyzyjne, kolorowe lub wręcz przeciwnie, achromatyczne ilustracje tworzone przez Renatę Krawczyk. Ilość detali sprawia, że za każdym spojrzeniem możemy odkrywać kolejne szczegóły.

IG - TUDaria, dumne dziecko lat 90' (jak sama o sobie pisze :), tworzy kolorowe i śmiałe prace, które zachwycą każde dziecko w każdym wieku - te dorosłe również.

IG - TU

WWW - TUTrzy ilustracje z poniższych mają tytuł "Bałtyk". Czy poznajecie które? Sylwia stworzyła serię plakatów, obrazujących w malarski sposób regiony Polski.

IG - TUSubtelne, delikatne, pastelowe prace Moniki mają w sumie multum ciepła. Autorka uwielbia jesień i jej klimat czuć w pracach Moniki. Plakaty dostępne są na stronie Rulonik


IG - TUprace Kasi mogą zdobić ściany zarówno w ramkach, jak i dosłownie całe ściany, ponieważ jest autorką wielu tapet dostępnych w Dekorniku. Plakaty powstają we współpracy ze sklepem Mysi Ogonek.

IG - TU

WWW - TUZielone, soczyste i pełne roślinności prace Agnieszki Bocheńskiej, łączą w sobie miłość do architektury krajobrazu i grafiki. Prace są zabawne i zazielenią pustą ścianę.

IG - TUProfil Magdaleny Jakubowskiej kipi kolorem, a prace przenoszą nas w świat bajki. Znajdziemy u niej m.in. zaczarowany las, zabawy na trzepaku, a także podwodne inspiracje.

IG - TUNo i bajka! Magda Skowyra doskonale wie, jak stworzyć bajkową, kolorową grafikę, którą pokocha dziecko. A skrzacie placki aż chce się zjeść :)!

IG - TUNazywana przez swojego męża Alchemiczką kolorów, Kasia zabiera nas w magiczną, mistyczną podróż do zaczarowanego lasu i baśniowych postaci.

IG - TU

Weronika tworzy abstrakcje, w których każdy zobaczy coś innego. Szczególnie spodobały mi się obrazy o okrągłej formie.

IG - TU

Jeśli chcesz zobaczyć na żywo, jak wygląda błękit pruski, to prace Natalii tworzą idealną ku temu okazję. Natalia eksperymentu z cyjanotypią, która jest techniką fotograficzną wykorzystującą światłoczułość soli żelaza.

IG - TUMarka Hi Little zrzesza w swoim sklepie wielu twórców, których prace ozdobią ściany w pokoju dziecka. Tematyka i oferta jest tak szeroka, że można znaleźć stylistkę odpowiednią do wnętrza i preferencji dziecka.

IG - TU

WWW - TU


To już koniec.

Ogrom propozycji, a mogłabym wymieniać je bez końca. Jeśli jednak nadal szukasz czegoś jeszcze, polecam odwiedzić stronę Polskie ilustracje dla dzieci lub konto IG po kolejne inspiracje.


Moja rada: nie bójcie się grafik! Metamorfoza ścian nie wymaga remontu, łatwo je zmienić, gdy zainteresowania lub upodobania naszych dzieci zmienią się.Comments


bottom of page