top of page
Szukaj

Jak układać zabawki?Jak przechowywać zabawki na półkach?


Jestem wielką fanką otwartych, szerokich regałów do eksponowania zabawek. Półki o odpowiedniej wysokości umożliwiają dziecku samodzielnie ściągnięcie przedmiotu. Regał wyznacza nam też ramy ograniczające ilość zabawek. Luźno ustawione przedmioty, rotacyjnie wymieniać. Im młodsze dziecko, tym częściej możemy to robić, np. raz na 2 tygodnie.Podobnie traktujmy książki, które możemy wyeksponować na półkach lub w odpowiedniej biblioteczce. Część książek ustawiona frontem do dziecka pozwoli mu szybko zorientować się, co to jest za pozycja i czy chce po nią sięgnąć. Warto ustawiać je tematycznie, według zainteresowań lub pór roku. Resztę przechowujmy w klasyczny sposób - pionowo na regale.


Do klocków, puzzli czy innych drobnych elementów idealnie sprawdzą się otwarte kosze lub pudełka. Dziecko będzie mogło swobodnie nimi operować.

Oceńmy teraz regał całościowo i odpowiedzmy sobie na pytanie: czy znajdują się w nim różnorodne elementy, czy nie powtarza się zbyt wiele przedmiotów z tej samej grupy? Czy dziecko ma wybór? To trochę brzmi, jak dobrze zbilansowana dieta (tu się kłania Szpinak robi bleee - Zuzanna Antecka), ale tak jest! Powinno być różnorodnie, w odpowiednich proporcjach i z umiarem 😉


Podziel się ❤️

コメント


bottom of page