top of page
Szukaj

Czasopismo DZIECI.Roszada w szufladach


W drugim wydaniu czasopisma Dzieci - Magazyn dla rodziców (kwiecień/maj 2021), miałam

okazję i przyjemność podzielić się sposobami, które pomagają zorganizować przestrzeń pokoju dziecka. Wszak nadejście wiosny zachęca do odświeżenia swoich domów, posegregowania rzeczy i nadania nowego ładu, w którym chce się przebywać :)


Pokoje dla dzieci są miejscem szczególnym. Podczas projektowania staram się zadbać o maksymalne dopasowanie przestrzeni do dziecięcych potrzeb, które równocześnie wspierają ich samodzielność. Dobra organizacja odgrywa w nim kluczową rolę. Panowanie nad przestrzenią, regularny przegląd przedmiotów pomaga utrzymać pokój w ryzach, ale też pozwala dopasować je do rosnących potrzeb dziecka.


Jedną z ważniejszych zasad, które warto wprowadzić w życie, brzmi:

Zrób miejsce, zanim przyjdą nowe

Liczę na to, że spotkania w szerokim, rodzinnym gronie wrócą niebawem do normy. A wraz z nimi pojawią się prezenty, podarunki, drobne gadżety, które trafią do pokoju, który ma ograniczoną pojemność. Polecam przed większym, planowanym spotkaniem przejrzeć część zabawek. Być może, któreś z nich są niekompletne, zepsute lub niedopasowane do etapu rozwoju? Może znajdą się takie, które już się znudziły i mogą posłużyć komuś innemu lub możemy je sprzedać? Warto porozmawiać o tym ze swoim dzieckiem i zachęcić do wspólnej zabawy w wymienianie aktualnie ulubionych zabawek.


Jak tego dokładnie dokonać? Zachęcam do przeczytania w artykule. Magazyn DZIECI dostępny jest stacjonarnie w salonach Empik oraz online.


Commentaires


bottom of page