top of page

Pokój zabaw

Pokój rodzinny, gościnny, prywatna sala zabaw, magazyn, kącik czytelniczy i sala kinowa w jednym pomieszczeniu? Tak, to naprawdę możliwe!

 

Pomieszczenie nie jest typowym pokojem dziecka, to przestrzeń wspólna, która zmienia się w zależności od pory dnia i dostosowuje do potrzeb mieszkańców niczym kameleon.

 

Głównym elementem wnętrza są drabinki, ścianka wspinaczkowa i akcesoria wspierające dużą motorykę. Ruch jest kluczową potrzebą naszych dzieci, dlatego przestrzeni jest sporo, by to umożliwić.

 

Do kreatywnego spędzania czasu posłuży kącik malarski. Na ścianie zabezpieczonej pleksi znajdzie się rozwijana rolka papieru dająca nieograniczone możliwości wyżycia się małemu artyście.

 

Pojawiła się także rozkładana sofa, na której możliwe jest wygodne czytanie książek, słuchanie muzyki, obejrzenie seansu kinowego lub przenocowanie gości. Baza – domek, z przeznaczeniem na nudę, wyciszenie, ucieczkę od codzienności i nicnierobienie.

 

W pokoju znajduje się także oddzielony jutowymi linami zlew, przy którym mały artysta może szybko doprowadzić się do porządku oraz przyłącze wody z rozwijanym wężem do podlewania całej masy roślin rosnących na przyległym do pokoju tarasie. Całość została ubrana w harmonijną kolorystykę – nieco morska zieleń współgra z ożywiającą, bursztynową pomarańczą, a jasne ściany tonują wnętrze.

 

Któż by nie chciał korzystać z takiej dodatkowej, multifunkcyjnej przestrzeni w swoim mieszkaniu?

W trakcie realizacji projektu mieliśmy zaszczyt gościć wesołą ekipę Dzień Dobry TVN. Poniżej krótka zapowiedź, a pełny materiał obejrzysz na stronie DDTVN pod tym linkiem: 

Jak urządzić pokój dla dziecka? "Przestrzeń powinna być dostosowana do jego wieku i wrażliwości"

Jaki metraż?

24 m2

Kiedy?

Kwiecień 2020

bottom of page