top of page

Hania!

Gdzie jesteś?

W tym urokliwym pokoju zamieszka 4,5-letnia Hania. Przestrzeń jest duża, ale z pewnymi ograniczeniami i wyzwaniami: skosy, duża ilość okien, komin, wystające słupy. Te wszystkie elementy sprawiły, że w pokoju powstało wiele stref i kącików. Jest gdzie się schować!

 

Pokój dziewczynki jest wielofunkcyjny: Hania może wylegiwać się przy drzwiach balkonowych, schować się w bazie, czy też w łóżku. A dzięki temu, że jest ono rozsuwane przenocuje także swoją koleżankę.

 

Przestrzeń dzieli szafa, która stoi niemalże na środku pokoju. Dzięki niej łóżko znajduje się w przytulnym kącie. Poza szafą do przechowywania służą także komody z wygodnymi szufladami. Ze względu na alergię dziewczynki w pokoju nie ma wielu otwartych półek i tekstyliów, aby ułatwić sprzątanie i minimalizować osiadanie kurzu na przedmiotach.

 

Pokój dziewczynki uzupełniony jest o drabinki sportowe, a duża przestrzeń podłogi daje pole do aktywnej zabawy. Prace plastyczne są również wskazane, zwłaszcza na przytwierdzonej do ściany sztaludze. Hania może malować zarówno na papierze, jak i suchościeralnej tablicy.

 

Dziewczynka w niedalekiej przyszłości rozpocznie naukę w szkole, dlatego też w pokoju nie mogło zabraknąć wygodnego i pełnowymiarowego biurka. Pionowe przegródki dają możliwość segregacji wszystkich akcesoriów, a w szufladach ukryją się pozostałe skarby. Regulowane krzesełko sprawi, że wysokość biurka nie będzie przeszkodą, a kompromisem pomiędzy obecnym wzrostem Hani, a potrzebami w przyszłości.

A do całkowitego relaksu posłuży hamak – Hania może rozwiesić go na środku pokoju, żeby poleżeć, pobujać się i poczuć się, jak na wakacjach pod palmami :)

Jaki metraż?

19,2 m2

Kiedy?

Lipiec 2020

bottom of page