top of page

Cyprian

muzykant

Wnętrze przeszło totalną rewolucję. Z przedszkolnego, nieco chaotycznego klimatu przemieniło się w pokój ucznia.

 

Nie mogło zabraknąć w nim pełnowymiarowego biurka, którego komfort zapewnia regulowana wysokość blatu, a także ergonomiczne krzesło. Wyważone desenie i kolorystyka sprzyjają skupieniu, a regał tworzy intymny klimat. 

 

Głównym założeniem projektowym było użycie gotowych mebli, najlepiej z sieciówek. Jednak kryterium gotowych mebli nie oznacza nudy, stąd też niecodzienne łóżko. Tworzą je odpowiednio rozbudowane, pojemne komody i wygodny materac. Zastosowanie futonu nada mniej sypialniany klimat. Jego forma, mięsistość i przeszycia są po prostu piękne! Tradycyjne futony powstają z naturalnych komponentów, takich jak bawełna, wełna, lateks, kokos, czy konopie.

Wyobraź sobie, że obracasz się na drugi bok i dotykasz zimnej ściany. Brrr! Nic przyjemnego! A gdyby tak otulić się czymś ciepłym, miłym i kolorowym? Miękkie panele akustyczne pełnią w tym pokoju niejedną rolę.

 

Specjalnie zaprojektowane przepierzenie z frezowanej sklejki oddziela łóżko od wejścia i tworzy przytulny klimat, a jednocześnie nawiązuje do regału znajdującego się przy biurku. Obłości są bardziej przyjazne dla małego lokatora.

Wieczorne światło powinno być stłumione i ciepłe, by melatonina mogła wydzielać się w naturalny sposób. Takie oświetlenie sprzyja relaksowi i czujemy się w nim przytulnie i bezpiecznie. Natomiast światło do pracy powinno pobudzać koncentrację - czemu sprzyja chłodna barwa. Aby oko nie męczyło się podczas czytania, lampka powinna mieć płynną regulację intensywności światła oraz barwy: od ciepłej, przez neutralną, kończąc na białej. 

Pokój sprzyja nie tylko wypoczynkowi i koncentracji, ale także rozwijaniu swoich pasji, takich jak nauka gry na gitarze.

 

Drabinki i ścianka wspinaczkowa zachęcają do ruchu, który jest tak ważny w każdym wieku - a zwłaszcza u ucznia! :) 

 

Jaki metraż?

15,3 m2

Kiedy?

Sierpień 2020

bottom of page